Publikace Helena Schmaus Shooner

18.09.2023

V dnešním článku máme tu čest představit vám nejenom jedinečnou výstavu, ale i doprovodnou publikaci, kterou jsme pro ni vytvořili. Vstupte s námi do světa umění Heleny Schmaus Schnoner, talentované česko-kanadské sochařky, výtvarnice a autorky užitého umění. Tato retrospektivní výstava a katalog nás provede jejím životem a tvorbou a odhalí mnohé aspekty jejího uměleckého odkazu.

Kdo je Helena Schmaus Schnoner?

Helena Schmaus Schooner se narodila v Československu a později odešla se svým mužem historikem Huguesem Schoonerem do Kanady odkud se ale po 20 letech natrvalo vrátila do jejího rodiště, do malebné Bechyně. Její umění je spojením dvou kultur, což se odráží ve všech jejích dílech. 

Retrospektivní Výstava

Návštěvníci mohou obdivovat její umělecké práce, které reflektují různé etapy jejího uměleckého vývoje. Každé dílo vypráví svůj vlastní příběh a nese v sobě stopy jejího života, cestování a setkávání s různými kulturami a to převážně s původními národy Kanady.

Nový Katalog: Helena Schmaus Schnoner - Zrcadlo duše, přírody a světa

Pro tuto výstavu jsme měli tu čest vytvořit nový katalog, který návštěvníkům poskytne hlubší vhled do uměleckého světa Heleny Schmaus Schnoner. Katalog obsahuje fotografie děl, detaily o jednotlivých etapách její kariéry, které jsou obsahově rozděleny a popisují Helenin životní příběh, její školní léta, období tvorby bižuterie a indiánské a inuitské inspirace v jejím díle.

Vizualizaci vytvořila studentka grafické školy v Bechyni Barbora Sekelská.